Author Archives: AGSFP Cricket Club

Teams for 26th and 27th July

1st XI v Methlick

G Morrison (c)
M Ahmed
J Davey
A Keith
S Knudson
H Mapplebeck
A Senthil
R Swiergon
P Tenneti
V Vijapur
J Waldron

Meet 12.30 at Rubislaw

2nd XI v Crathie

M Devendran (c)
A Chithambaram
V Desai
J Eagles
E Gubbala
R Knudson
M Lynch
P McDonald
D Russell
G Stuart
J Youles

Meet 11.00 at the Grammar Club

3rd XI v 2nd Methlick

I Johnston (c)
L d’Costa
S Dhanamani
K Ghosh
R Gopal
R Hedge
J Lee
Ja Lord
S Mountain
P Norwood
K Yalamanchilli

Meet 11.15 at Rubislaw

Sunday v Bon Accord

G Morrison (c)
M Ahmed
S Hameed
A Keith
S Knudson
P McDonald
A Senthil
R Swiergon
P Tenneti
V Vijapur
J Waldron

Meet 12.30 at Rubislaw

 

Teams for 19th July

1st XI v Cults-Artisans

G Morrison (c)
M Ahmed
T Booth
J Davey
A Keith
A Khan
S Knudson
H Mapplebeck
A Senthil
P Tenneti
V Vijapur

Meet 12.30 at Rubislaw

2nd XI v Academy

M Devendran (c)
M Barker
H Chovatiya
C Clelland
V Desai
J Eagles
T Kiwara
P McDonald
K Mohanan
M Narayanan
K Whyte

Meet 12.30 at Duthie Park

3rd XI v Dunecht

I Johnston (c)
L d’Costa
S Dhanamani
R Gopal
R Hedge
K Ghosh
E Gubbala
R Knudson
Ja Lord
D Russell
B Yalamanchili

Meet 11.45 at Grammar Club

Teams for 5th and 6th July

1st XI v Lahore Karahi

G Morrison (c)
M Ahmed
J Davey
S Hameed
A Keith
R Knudson
H Mapplebeck
A Senthil
R Swiergon
P Tenneti
V Vijapur

Meet 12.30 at Kings

2nd XI v Portcullis

M Devendran (c)
M Barker
H Chovatiya
V Desai
J Eagles
E Gubbala
A Khan
P McDonald
M Narayanan
G Stuart
K Whyte

Meet 12.30 at Rubislaw

3rd XI v 2nd Gordonians

I Johnston (c)
J Alexander
L d’Costa
S Dhanamani
T Gillies
R Hedge
J Lee
Ja Lord
D Russell
J Pirie
P Whiteley

Meet 12.30 at Harlaw

Sunday v Banchory

G Morrison (c)
M Challa
S Hameed
A Keith
R Knudson
S Knudson
P McDonald
A Senthil
R Swiergon
P Tenneti
V Vijapur

Meet 12.30 at Rubislaw

 

Teams for 28th June

1st XI v Inverurie

G Morrison (c)
C Clelland
J Davey
S Hameed
A Keith
R Knudson
S Knudson
H Mapplebeck
P McDonald
R Swiergon
V Vijapur

Meet 12.30 at Rubislaw

2nd XI v Turriff – CANCELLED

M Devendran (c)
H Chovatiya
V Desai
J Eagles
J Lee
M Narayanan
D Russell
G Stuart
G Thangamani
P Whiteley
K Whyte

Match cancelled – Turriff unable to raise a team

3rd XI v 2nd Stonehaven

I Johnston (c)
S Balasubramani
A Chithambaram
S Dhanamani
K Ghosh
R Hedge
A Khan
R Monnapillai
T Murray
P Norwood
A Thanga

Meet 11.45am at the Grammar Club

 

Teams for 21st June

1st XI v Knightriders

G Morrison (c)
S Hameed
A Keith
R Knudson
S Knudson
H Mapplebeck
P McDonald
R Swiergon
P Tenneti
V Vijapur
J Waldron

Meet 12.30 at Rubislaw

2nd XI v Huntly

M Devendran (c)
C Clelland
J d’Costa
V Desai
J Eagles
M Joy
J Lee
M Narayanan
G Thangamani
P Whiteley
J Youles

Meet 11.00 at the Grammar Club

3rd XI v 2nd Banchory

I Johnston (c)
J Alexander
L d’Costa
S Dhanamani
T Gillies
K Ghosh
R Hedge
R Monnapillai
H Nama
P Norwood
G Stuart

Meet 11.45am at the Grammar Club