Fixtures

1st XI

April

  • 30th Mannofield (H) – Won by 4 wickets

May

  • 7th Ellon (A) – Won by 4 wickets
  • 14th Knightriders (H) – Won by 111 runs
  • 15th Brechin Buccaneers (H) – Small Clubs Cup – Won by walkover
  • 21st Cults (H) – Won by 74 runs
  • 28th Crescent (A) – Lost by 4 wickets
  • 29th Bon Accord (H) – Aberdeenshire Cup – Lost by 10 wickets

June

  • 4th Lahore Karahi (A) – Won by 9 wickets
  • 5th Fauldhouse (H) Small Clubs Cup Quarter-Final – Won by walkover
  • 11th Gordonians (H) – Void (Rain)
  • 18th Academy (A) – Lost by 4 wickets
  • 25th Mannofield (A)
  • 26th Tranent – Small Clubs Cup Semi-Final

July

  • 2nd Bon Accord (H)
  • 9th Ellon (H)
  • 16th Knight Riders (A)
  • 17th Small Clubs Cup Final
  • 23rd Gordonians (A)
  • 30th Cults (A)

August

  • 6th Lahore Karahi (H)
  • 7th Crescent (H) – Turriff Cup
  • 13th Academy (H)
  • 20th Crescent (H)
  • 27th Bon Accord (A)

2nd XI

APRIL

  • 30th Queens Cross-Stoneywood Dyce (A) – Won by 1 wicket

MAY

  • 7th Kemnay-Kintore (H) – Lost by 9 wickets
  • 14th Crathie (A) – Won by 9 wickets
  • 21st Banchory (A) – Won by 7 runs
  • 28th Queens Cross-Stoneywood Dyce (H) – Bon Accord Cup – Won by 29 runs

JUNE

  • 4th Fraserburgh (H) – Lost by 4 wickets
  • 11th Inverurie (A) – Won by 3 wickets
  • 18th Methlick (H) – Lost by 6 wickets
  • 25th Queens Cross-Stoneywood Dyce (H)

JULY

  • 2nd Methlick (H) – Bon Accord Cup Semi-Final
  • 9th Kemnay-Kintore (A)
  • 16th Crathie (H)
  • 23rd Inverurie (H)
  • 30th Banchory (H)

AUGUST

  • 6th Fraserburgh (A)
  • 13th Methlick (A)

3rd XI

APRIL

  • 30th 2nd Grampian (H) – Lost by 8 wickets

MAY

  • 7th 2nd Kemnay-Kintore (A) – Won by walkover
  • 14th Aberdeen Super Kings (H) – Lost by 8 wickets
  • 21st 2nd Stonehaven (H) – Lost by 9 wickets
  • 28th Aberdeen Super Kings (H) – Johnston Rose Bowl – Won by 1 wicket

JUNE

  • 4th 2nd Ellon (A) – Won by 49 runs
  • 11th Turriff (H) – Won by 48 runs
  • 18th 2nd Methlick (A) – Void (Waterlogged Pitch)
  • 25th 2nd Grampian (A)

JULY

  • 2nd Turriff (A) – Johnston Rose Bowl Semi-Final
  • 9th 2nd Kemnay-Kintore (H)
  • 16th Aberdeen Super Kings (A)
  • 23rd Turriff (A)
  • 30th 2nd Stonehaven (A)

AUGUST

  • 6th 2nd Ellon (H)
  • 13th 2nd Methlick (H)