Author Archives: AGSFP Cricket Club

Teams for 15th and 16th June

1st XI v Mannofield (A)

Meet 12.15 at Harlaw

K Anand
M Challa
C Clelland (w)
C Herd
A Keith
H Mapplebeck
G Morrison
P Poosappadi
F Proud
R Swiergon (c)
J Thomson

2nd XI v Grampian (H)

Meet 12.30 at Rubislaw

A Sood (c)
K Bali
J Eagles
E Gubbala
I Johnston
J Lord
P Macklin
P Norwood
H Penman (w)
C Poolman
J Youles

Sunday XI v Ellon Gordon (H)

Meet 12.30 at Rubislaw

P Norwood (c)
A Ali
K Bali
Q Farhan
C Herd
I Johnston
J Lee
J Lord
P Macklin (w)
F Monnapillai
J Youles

Teams for 8th and 9th June

1st XI v Cults (H)

Meet 12.15 at Rubislaw

K Anand (c)
C Clelland (w)
C Herd
A Keith
H Mapplebeck
C McKinney
G Morrison
H Penman
P Poosappadi
P Rydskowski

J Thomson

2nd XI v Stonehaven (A)

Leave 12.00 from Grammar Club or meet 12.30 at Mineralwell Park

A Sood (c)
K Bali
Q Farhan
S Harrower
I Johnston
J Lord
A Macdonald
T Murray
S Winstanley (w)
J Youles
TBC

Teams for 1st and 2nd June

Saturday 1st June – 1st XI v Ellon Gordon (H)

Meet 12.15 at Rubislaw

R Swiergon (c)
K Anand
M Challa
E Gubbala
C Herd
A Keith
H Mapplebeck
G Morrison (w)
M Nattrass
P Poosappadi
J Thomson

Saturday – 2nd XI v Aberdeen Super Kings (A)

Leave 12.15 from Grammar Club or meet 12.30 at Allan Park

A Sood (c)
K Bali
C Clelland (w)

J Eagles
Q Farhan
S Harrower
I Johnston
R Knudson
A Macdonald
P Norwood
H Penman

Sunday – 1st XI v Cults (A)

Meet 12.15 at Allan Park

R Swiergon (c)
K Anand
C Herd
A Keith
R Knudson
H Mapplebeck
G Morrison (w)
M Nattrass
P Poosappadi
F Proud

J Thomson

Sunday – 2nd XI v Stonehaven Thistle (A) – T20

Leave 12.00 from Grammar Club

A Sood (c)
K Bali
Q Farhan
S Harrower
I Johnston
J Lord
F Monnapillai
P Norwood (w)
S Winstanley
J Youles
TBC

Teams for 25th and 26th May

Saturday – 1st XI v Knight Riders (H)

Meet 12.15 at Rubislaw

R Swiergon (c)
K Anand
M Challa
C Clelland (w)
C Herd
A Keith
H Mapplebeck
G Morrison
P Poosappadi
F Proud
J Thomson

Sunday – 1st XI v Cults (A)

Meet 12.15 at Allan Park

R Swiergon (c)
K Anand
C Clelland (w)
E Gubbala
C Herd
A Keith
H Mapplebeck
G Morrison
M Nattrass
P Poosappadi
F Proud

Sunday – 2nd XI v Stonehaven Thistle (A)

Leave 12.00 from Grammar Club

A Sood (c)
K Bali
N Chawla
Q Farhan
S Harrower
R Knudson
S Knudson
I Johnston
T Murray
P Norwood (w)
TBC

Teams for 18th May

1st XI v Inverurie (H)

Meet 12.15 at Rubislaw

R Swiergon (c)
K Anand
E Gubbala
C Herd
A Keith
H Mapplebeck
C McKinney
G Morrison (w)
P Poosappadi
F Proud
J Thomson

2nd XI v Methlick (A)

Leave 11.30 from Grammar Club

A Sood (c)
C Clelland (w)
R Knudson
S Knudson
I Johnston
P Macklin
R Monnapillai
M Nattrass
R Wilkie
S Winstanley
J Youles