Fixtures

1st XI

April

  • 29th Crescent (H) – Won by 8 wickets

May

  • 6th Cults (A) – Won by 47 runs
  • 13th Knightriders (H) – Won by 3 wickets
  • 16th Stoneywood-Dyce – 2 Counties Cup T20 – Lost by 4 wickets
  • 20th Ellon (H) – No play – Rain
  • 27th Bon Accord (A)
  • 28th Edinburgh Academicals (H) – CS Challenge Cup First Round

June

  • 3rd Kemnay-Kintore (A)
  • 10th Inverurie (H)
  • 11th Cults (A) – Aberdeenshire Cup Quarter-Final
  • 17th Academy (H)
  • 24th Mannofield (A)
  • 25th CS Challenge Cup Quarter-Final

July

  • 1st Cults (H)
  • 8th Knight Riders (A)
  • 15th Crescent (A)
  • 16th CS Challenge Cup Semi-Final
  • 22nd Ellon (A)
  • 29th Bon Accord (H)
  • 30th Aberdeenshire Cup Semi-Final

August

  • 5th Mannofield (H)
  • 12th Inverurie (A)
  • 13th CS Challenge Cup Final
  • 19th Academy (A)
  • 26th Kemnay-Kintore (H)
  • 27th Aberdeenshire Cup Final

2nd XI

MAY

  • 6th Aberdeen Superkings (H) – Won by 189 runs
  • 13th Dunecht (A) – Won by 4 wickets
  • 20th 2nd Grampian (A) – No play – Rain
  • 27th Stonehaven (H)

JUNE

  • 3rd 2nd Grampian (H) – Reid Cup Quarter-Final
  • 10th Crathie (A)
  • 17th Portcullis (A)

JULY

  • 1st Aberdeen Superkings (A)
  • 8th Dunecht (H)
  • 15th Reid Cup Semi-Final
  • 22nd 2nd Grampian (H)
  • 29th Stonehaven (A)

AUGUST

  • 12th Crathie (H)
  • 19th Portcullis (H)
  • 26th Reid Cup Final

3rd XI

MAY

  • 6th 2nd Cults (H) – Scratched
  • 13th Turriff (A) – Scratched
  • 20th 2nd Kemnay-Kintore (H) – No play – Rain
  • 27th 2nd Stonehaven (A)

JUNE

  • 3rd 2nd Cults (A) – Johnston Rose Bowl Quarter-Final
  • 17th 2nd Methlick (H)
  • 24th 2nd Ellon (A)

JULY

  • 1st 2nd Cults (A)
  • 8th 2nd Stonehaven (H)
  • 15th Johnston Rose Bowl Semi-Final
  • 22nd 2nd Kemnay-Kintore (A)
  • 29th Turriff (H)

AUGUST

  • 5th 2nd Ellon (H)
  • 19th 2nd Methlick (A)
  • 26th Johnston Rose Bowl Final

Rubislaw XI

MAY

  • 21st Gordonians (H) – Lost by 1 wicket

JUNE

  • 4th Portcullis (H)
  • 18th Mannofield (A)
  • 25th Stoneywood-Dyce (H)

JULY

  • 2nd Portcullis (A)
  • 9th Banchory (A)
  • 16th Gordonians (A)
  • 23rd Mannofield (H)

August

  • 6th Stoneywood-Dyce (A)
  • 20th Banchory (H)